
Неінвазивна вентиляція зі шоломом: інноваційний підхід (ІНФОГРАФІКА)
Невінвазивна вентиляція (NIV) з використанням шолома – метод респіраторної підтримки, який має значні переваги, порівняно з традиційними лицьовими масками. Шолом є прозорим капюшоном, що герметично прилягає до шиї, що підвищує комфорт пацієнта і знижує витік повітря. Крім того, пацієнт може спілкуватися з медичнім персоналом у процесі лікування, пити та навіть приймати їжу через спеціальний клапан. А відсутність точок тиску на обличчі знижує ризик некрозу шкіри у місцях звичайного прилягання маски.(1)
Нещодавнє дослідження, проведене серед пацієнтів із гострим респіраторним дистрес-синдромом (ГРДС), показало гарні результати при використанні NIV зі шоломом. Терапія пацієнтів з ГРДС з використанням шолома призвела до значного зниження частоти переходу до інтубації.(1) Також цей метод вентиляції сприяє покращенню оксигенації та зниженню дихальних зусиль порівняно з HFNC.(2)
Ця інфографіка наочно демонструє переваги цього типу вентиляції порівняно з іншими інтерфейсами (джерело).
Вентиляція зі шоломом в апаратах ШВЛ UVENT-S
В апараті ШВЛ UVENT-S вентиляція з шоломом реалізована окремим інтерфейсом, що відкриває доступ до точніших налаштувань. Наприклад, більший обсяг шолома може призводити до повторного вдихання CO2. Але налаштування швидкості потоку в цьому режимі виключає такий ризик.(3) Вентиляція з шоломом здійснюється з регульованим базовим потоком для «вимивання» CO2 та постійним базовим рівнем тиску, що визначається PEEP.
• Встановлення рівня потоку до 70 л/хв. для запобігання вдиханню CO2.
• Пацієнт може взаємодіяти з медиками, пити та приймати їжу через спеціальний клапан.
• ВООЗ рекомендує використання шолома для NIV у нових настановах.(4)
Неінвазивна вентиляція зі шоломом у поєднанні із сучасними технологіями ШВЛ є перспективним рішенням для покращення респіраторної підтримки у критичних ситуаціях.
1. Patel, et al. Effect of noninvasive ventilation delivered by helmet vs face mask on the rate of endotracheal intubation in patients with acute respiratory distress syndrome: a randomized clinical trial. JAMA. 2016;315(22):2435-2441. doi:10.1001/jama.2016.6338.