ЕЕГ/аЕЕГ моніторинг у моніторі пацієнта UM 300
Електроенцефалографія (ЕЕГ) застосовується у різних клінічних випадках для діагностики та моніторингу захворювань та станів, пов’язаних з головним мозком: як у дорослих пацієнтів, так і в неонатології. При цьому у відділеннях інтенсивної терапії для новонароджених все частіше застосовується метод амплітудно-інтегрованої електроенцефалографії (aЕЕГ) (1). По-перше, завдяки більш простому і зручному використанню, можливості тривалого моніторингу, а також простій інтерпретації. Всі ці фактори були враховані експертами Компанії «ЮТАС» під час розробці модуля моніторингу ЕЕГ/аЕЕГ для моніторів пацієнта UM 300.
Канал ЕЕГ з функцією аЕЕГ у моніторі пацієнта UM 300
Під час розробки модуля ЕЕГ пріоритетами стали висока точність реєстрації неврологічних показників, ефективність інтерпретації патернів (спеціальний алгоритм аналізу патернів аЕЕГ), а також зручність використання модуля медиками.
• Проста реєстрація біопотенціалів мозку.
• Ефективна інтерпретація та аналіз патернів.
• Підключення різних типів електродів (голкові, накладні, чашкові).
• Реєстрація за стандартними схемами «10-20» та можливість проведення спеціалізованих ЕЕГ-досліджень.
• Відображення спектральної щільності та додаткових трендів.
Модуль ЕЕГ/аЕЕГ входить до розширеного набору вимірювальних каналів UM 300 і може забезпечувати безперервний моніторинг ЕЕГ по чотирьох каналах, а також відображати спектральну щільність (DSA) та аЕЕГ. Моніторинг ЕЕГ може проводитись у дорослих, дітей та новонароджених.
Амплітудно-інтегрована ЕЕГ (аЕЕГ)
Метод аЕЕГ може використовуватися не тільки як безперервний моніторинг функцій мозку у новонароджених, але і як додатковий метод до стандартного ЕЕГ дослідження. Метод має великий потенціал для уточнення діагнозу та подальшої неврологічної підтримки новонароджених у відділеннях інтенсивної терапії (2).
Переваги аЕЕГ:
• Простота та зручність використання.
• Безперервний моніторинг (виявлення змін у динаміці).
• Візуалізація даних у реальному часі.
• Простота інтерпретації з графічним відображенням та автоматизованим аналізом патернів.
• Оцінка загального стану мозку та прогностична цінність.
Метод aEEG є спрощеним методом моніторингу функцій головного мозку, що швидко набирає популярність серед неонатологів та все частіше використовується при прийнятті рішень (3).
Дізнайтесь більше про інші вимірювальні модулі, розробкою яких ми пишаємося:
• 3, 5 та 12 канальна ЕКГ з інтелектуальним аналізом аритмій та інших порушень
• NIBP SMART — моніторинг НІАТ з набором просунутих функцій
Посилання
1. Hellstrom-Westas L, Rosen I, de Vries L, Greisen G. Amplitude-integrated EEG classification and interpretation in preterm and term infants. NeoReviews 2006; https://doi.org/10.1542/neo.7-2-e76
2. Koshchavtsev А.G. Amplitude-integrated electroencephalography is an additional research method in newborns with seizures. Epilepsy and Paroxysmal Conditions. 2022; 14 (1): 8–14. https://doi.org/10.17749/2077-8333/epi.par.con.2022.098
3. El-Dib M., Chang T., Tsuchida T., Clancy R. Amplitude-integrated electroencephalography in neonates. Pediatr Neurol. 2009; 41 (5): 315-26. https://doi.org/10.1016/j.pediatrneurol.2009.05.002.